İşyeri Ortam Ölçümleri

İstanbul Evrensel OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

“İş Hijyeni Ölçüm, Test Ve Analiz Laboratuvarları Hakkında Yönetmelik” gereği işverenler, iş yerinde işçilerin sağlığına zarar verebilecek tüm riskleri tespit etmekle yükümlüdür.

Ortam ölçümleri, çalışma ortamında işçilerin sağlığına zarar verebilecek etkenlerin tespit edilmesini sağlar.

Gürültü, toz, titreşim, ışık şiddeti bu zararlı etkenlerden yalnızca birkaçı. İşçilerin sağlığının korunabilmesi amacı ile ortam ölçümleri iş yeri tarafından düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Ortam Ölçümleri Nelerdir?

Ortam ölçümleri nelerdir? Ortam ölçümleri iki farklı şekilde ele alınabilir; çalışma ortamında yapılan ölçümler ve kişisel maruziyet ölçümleri.

Çalışma ortamı ölçümleri, çalışma ortamındaki riskleri belirlerken kişisel maruziyet ölçümleri ise işçilerin sağlık durumunu aydınlatmak, maruz kaldığı olumsuz etkenleri tespit etmek amacıyla gerçekleştirilir.

Çalışma Ortamında Yapılan Ölçümler

Ortam Toz Ölçümü

Ortam Titreşim Ölçümü

Ortam Gürültü Ölçümü

Ortam Aydınlatma Ölçümü

Ortam Kimyasal Ölçümü

Kişisel Maruziyet Ölçümleri

Kişisel toz maruziyeti ölçümü

Kişisel titreşim maruziyeti ölçümü

Kişisel gürültü maruziyeti ölçümü

Kişisel kimyasal maruziyeti ölçümü

İş Yeri Ortam Ölçümleri

İş yeri ortam ölçümleri yalnızca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından yapılabilir.

Firmamız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İSG Laboratuvarıdır.

İş yeri ortam ölçümleri konusunda derin bilgi birikimine ve saha tecrübesine sahip kurumumuzdan hizmet almak isterseniz aşağıdan bize ulaşarak teklif alabilirsiniz.

TEKLİF İSTE

    İSTANBUL EVRENSEL OSGB

    Evrensel OSGB, özellikle zincir yapıya sahip ulusal şirketlere yönelik iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde, şirketlerin kapasite ve sunduğu hizmet çeşitliliklerini inceleyerek etkin çözümler sunmaktadır.

    Çalışanları her türlü riske karşı korumak, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak, işletmenin çalışma koşullarının güvenliğini sağlayarak tehlikeli durumları ortadan kaldırmak için durmadan çalışıyoruz

    NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

    İşletmenizin ihtiyaçlarına cevap verecek ve işletmenizi iyi tanıyacak uzmanları OSGB firmamızdan bulabilirsiniz